logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Soutěžící z celé České republiky si již posedmnácté přijedou zahrát na území Prahy dobrodružnou hru Pražské věže.

Otázky z historie a spousta schodů a jako již tradičně - překvapení a pohled na Prahu při zapadajícím slunci.

Známá orientační hra po pražských věžích Je oblíbená u všech věkových kategorií. Startovní nebo cílovou věží je věž Novoměstské radnice. Zvláštní pocit tajuplnosti navodí právě večerní a noční atmosféra. Na všech stanovištích se plní historické nebo rozhlížecí úkoly. Na Novoměstské radnici si soutěžící sami vyhodnotí hru a v cíli obdrží drobný dárek.

 

START PROBĚHNE Z NÁDVOŘÍ NOVOMĚSTSKÉ RADNICE V PONDĚLÍ 10. 9. 2018 V 17:30 - 18:00 HODIN.
Registrace ke hře bude na radnici probíhat již od 16:30 hodin odpoledne. Ukončení hry proběhne ve 22 hodin též na Novoměstské radnici.


STARTOVNÉ:

Startovné 300 Kč dospělí, 200 Kč děti při registraci na www.prazske-veze.cz 

 

Věže, ano, právě věže dělají vizuální obraz našeho města. Tyčí se nad námi a všechno vidí. Jsou většinou velmi staré a hodně si pamatují. Zažily požáry, mor i neštovice, viděly korunovace, popravy i svatby, vpády Husitů, Prusů, Němců i Rusů. Mnohdy přišly o své zvony, mnohdy dostaly nové. K věžím je potřeba hledět s úctou jako k moudrým babičkám. Věže si zaslouží, abychom znali jejich jména a historii. Vydejme se společně za jejich příběhy. Mimo věží se podíváte i na jiná úžasná pražská místa. Čeká vás 1000 schodů a 1000 zážitků. Soutěžíte o zlatou kostičku a absolventskou turistickou vizitku.

Kam tentokrát půjdete? Na věž Novoměstské radnice, na nově zrekonstruovanou Letenskou vodárnu, vyberete si jednu z věží Staroměstská nebo Malostranská mostecká věž či Prašná brána, navštívíte věže Emauzů, chrám Panny Marie Sněžné, do baziliky na Vyšehradě, budete hledat zbořenou věž v hostinci založeném panem Pinkasem, navštívíte nově rekonstruovanou Werichovu vilu na Kampě, na Starém Městě se podíváte do jednoho historického domu s nádherným stropem, v Muzeu alchymistů na Malé Straně pošlapete na věž po starobylých dřevěných schodech, po dobu celého týdne pak můžete navštívit venkovní zahrady a vinice Botanické zahrady v Troji.

PODROBNÉ INFORMACE:

koordinátor akce - Milan Horký:
E-mail: prazske-veze@seznam.cz

www.prazske-veze.cz

 

Upozorňujeme účastníky hry, že turistickou známku s motivem Novoměstské radnice je možno si zakoupit v pokladně věže denně, kromě pondělí, od 10 do 18 hodin. 

nahoru


logo Novoměstská radnice