logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Asociace starožitníků pořádá veletrh starožitností Antique dvakrát ročně – na jaře a na podzim.

Od roku 2010 se veletrh koná na Karlově náměstí v prostorách Novoměstské radnice, kde se prezentuje na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky.

Otevírací doba:

ČT - SO 10 - 19 hod
NE 10 - 17 hod

Vstupné:

základní 100,- Kč, pro studenty a důchodce 80,- Kč

Století českého designu

Podzimní Antique navazuje na jarní veletrh, jehož téma znělo „Umění mladé republiky“, a znovu připomene sté výročí založení Československa, tentokrát zaměřením na proměny českého designu.

„Když se ohlédneme do historie užitého umění, je zjevné, že tvůrci měli už od pradávných dob vždy na zřeteli nejen užitečnost předmětů, ale i jejich vzhled, estetický dojem. Ale až s nástupem moderních výrobních postupů a rozšiřováním škály produktů došlo poměrně náhle k oddělení procesu navrhování od procesu výroby. Design, definovaný v nejširším slova smyslu jako koncepce a prvotní ztvárnění dále vyráběných výrobků, je dítětem průmyslové revoluce 19. století,“ říká viceprezidentka Asociace starožitníků Simona Šustková.

Že českoslovenští a čeští designéři v průběhu uplynulého století designu výrazně promlouvali do jeho dějin, to veletrh Antique připomene jak artefakty v expozicích vystavovatelů, tak v rámci doprovodného programu zaměřeného na ikonická díla a nejvýznamnější tvůrce českého designu, jako byli třeba Josef Sutnar, Adolf Loos, Josef Gočár nebo Pavel Janák.


Asociace starožitníků, z. s., sdružuje obchodníky se starožitnostmi a jejími členy se mohou stát také majitelé soukromých galerií, antikvariátů a uměleckých aukčních síní, soudní znalci či restaurátoři. Usiluje o odborný rozvoj soukromého i veřejného sběratelství v ČR a profesionální podnikání v oblasti obchodu se starožitnostmi. Provozuje Rudolfinskou akademii, dvouleté rekvalifikační studium, které poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění. Každý půlrok asociace pořádá prodejní veletrh Antique, na němž starožitníci představují veřejnosti nejzajímavější exponáty ze své nabídky. Asociace je členem Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly C.I.N.O.A.

Více informací na  www.asociace.com 

nahoru


logo Novoměstská radnice