logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Na tradičním adventním koncertě Základní umělecké školy Lounských uslyšíte v podání Smyčcového souboru a Komorního orchestru skladby G. Ph. Telemanna, J. Pachelbela, J. S. Bacha, A. Vivadi, G. F. Händela, S. Rachmaninova, J. Zd. Bartoše a J. Foltýna.

Začátek koncertu v 18:00 hod

Vstupné dobrovolné

 

Komorní orchestr vznikl v r. 2006 a hrají v něm žáci od dvanácti let až po nejstarší žáky školy. V Ústředním kole Národní soutěže ZUŠ ČR, která se pravidelně koná v Olomouci, získal orchestr v roce 2009 první cenu, v roce 2012 a 2015 členové orchestru z Olomouce přivezli cenu druhou. V rozhlasové soutěži orchestrů a mladých interpretů „Concerto Bohemia“ v červnu 2015 získal Komorní orchestr první cenu v kategorii „soubory a orchestry studentské do 25 let“. V krajském kole Národní soutěže ZUŠ ČR v roce 2018 získal Komorní orchestr první cenu.

Smyčcový soubor je „předstupeň“ Komorního orchestru. Hrají v něm žáci od osmi do jedenácti let. Také tento soubor je držitelem několika cen ze soutěží – naposledy to byla třetí cena v krajském kole Národní soutěže ZUŠ ČR v roce 2018.

 

Informace o bohatém uměleckém životě školy najdete na www.zuslounskych.cz

 

 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice