logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Komorní orchestr HARMONY PRAGUE se na Novoměstské radnici setká se svými posluchači na 4. koncertu cyklu STYLOVÉ VEČERY, které probíhají v průběhu roku 2014.

Další z cyklu tzv. Stylových večerů připravil komorní orchestr Harmony Prague opět do Velkého sálu Novoměstské radnice. Koncert se koná 4. září v 19h a bude tentokrát zaměřen na hudbu 20. století. Stěžejním bodem programu bude tentokrát Koncert pro hornu a flétnu A. Honeggera se sólistkami Zuzanou Rzounkovou, první hornistkou Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK a flétnistkou Martou Korduljak, zazní též komorní díla B. Martinů a V. Kalabise. Objevným počinem je uvedení skladby Julia Fučíka, který měl těsnou vazbu na Prahu 2 a je také na Vinohradském hřbitově pochován. Julius Fučík byl dosud ceněn pouze pro svoje populární, salonní skladby, nejde však o literárně známého komunistického novináře, se kterým má společné pouze jméno. Dramaturgicky obsažný večer v závěru odlehčí efektní muzikálová hudba Leonarda Bernsteina ve Suitě z West Side Story v úpravě skladatele Jiřího Temla. Stylový večer s Harmony Prague diriguje Štefan Britvík, komorní díla B. Martinů a V. Kalabise vede houslista Miroslav Vilímec, umělecký vedoucí souboru.

ÚČINKUJÍCÍ:

komorní orchestr HARMONY PRAGUE
dirigent: Štefan BRITVÍK
lesní roh: Zuzana Rzounková
flétna: Marta Korduljak

PROGRAM:

B.Martinů: Serenáda č. 2 pro smyčce
-Allegro
- Poco Andante
- Allegro noc brio
J.Fučík: výběr z díla
V.Kalabis: výběr z komorní tvorby
A.Honegger: Concerto da camera pro flétnu, anglický roh a smyčce
- Allegretto amabile
- Andante
- Vivace
L.Bernstein/J.Teml: Suita z West Side Story

VSTUPNÉ:300 Kč plné vstupné
150 Kč snížené vstupné (senioři, studenti, držitelé ZTP)

Rezervace a prodej vstupenek na jednotlivé koncerty či celý cyklus: Monika Teichmannová, email: manager@symphonyprague.com, tel. 777 317 186

. www.symphonyprague.com .
nebo v síti Eventimu . www.eventim.cz .
nebo 30 minut před koncertem

SOUHRNNĚ O CYKLU KONCERTŮ “STYLOVÉ VEČERY“ V ROCE 2014


ORCHESTR “HARMONY PRAGUE“ PŘIPRAVIL NA ROK 2014 CYKLUS 6 KONCERTŮ NAZVANÝCH “STYLOVÉ VEČERY“. KONCERTY VÁS PROVEDOU HUDBOU RŮZNÝCH STYLOVÝCH OBDOBÍ POD TAKTOVKOU ŠTEFANA BRITVÍKA A S PRŮVODNÍM SLOVEM HOUSLISTY, UMĚLECKÉHO VEDOUCÍHO A SÓLISTY KOMORNÍHO ORCHESTRU MIROSLAVA VILÍMCE, KTERÝ POSLUCHAČE V PRŮBĚHU JEDNOTLIVÝCH VEČERŮ SEZNÁMÍ SE SKLADATELI A JEJICH DÍLY.

Koncerty se konají ve Velkém sále Novoměstské radnice, závěrečný pak na Staroměstském náměstí v domě U Kamenného zvonu.

K O N C E R T Y:

BAROKNÍ VEČER – 14.2.2014
KLASICKÝ VEČER – 28.3.2014
ROMANTICKÝ VEČER – 19.6.2014
VEČER HUDBY 20. STOLETÍ – 4.9.2014
VEČER K ROKU ČESKÉ HUDBY – 18.10.2014

VÁNOČNÍ VEČER – 13.12.2014

nahoru


logo Novoměstská radnice