logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Výstava sochařky Elzbiety Grosseové je k vidění v Galerii věže Novoměstské radnice od 20. 8. do 28. 9. 2014, na výstavu získala autorka grant MČ Praha 2, koná se pod záštitou starostky MČ Praha 2 Mgr. Jany Černochové.

Otevírací doba: denně, kromě pondělí, od 10 do 18 hodin.
Vstupné v souvislosti se vstupem na věž:
plné 50 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 120 Kč

Vernisáž výstavy se bude konat dne 21. 8. od 18 hodin v Mázhausu Novoměstské radnice a v Galerii ve věži. Zahájí ji Dita Hálová /Uměleckoprůmyslové Muzeum Praha/ a k výstavě promluví kurátor Krzysztof Kucharczyk, ředitel Galerie součsného umění BWA Wroclaw. O hudební doprovod se postará Pavel Hrabánek (housle).

Slova autorky výstavy:


" Moje práce byla a je založena na vzájemných vztazích stavby a destrukci, na nestabilitě, na neustálém balanci mezi tím, co bylo, je a bude, na rozdíl od celku s ohledem na prvky, které to tvoří, na přirozeném procesu transformace v přírodě, na stárnutí, smrti a obnovy.

Napětí mezi dokonalostí nově vytvořeného a postupně mizícího, tento rozpad a vývoj této činnosti v daném okamžiku je spojen především s dynamikou a pohybem hmoty. A protože původ evokuje ve mně radost, ale také předtuchu ztráty, vnímám svou vlastní práci jako proces neustálého obnovování.

Moje inspirace pramení z mých vlastních prožitků,…a hlavně z přírody, z katastrofických úkazů, jevů, jako tornádo, tsunami, tajfuny, gejzíry apod.

Snažím se zachytit, zmrazit tento úžasný úkaz v daném okamžiku. Zároveň cítím ohrožení života na této planetě.

Fascinuje mně vše, co je v pohybu, co netrvá, co nekončí,,…kdy během několika sekund se vše mění jako v přírodě i v lidském životě."


www.sites.google.com/site/grosseova/ .

nahoru


logo Novoměstská radnice