logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Ve dnech 26. a 27. září 2014 se v Praze na Novoměstské radnici uskuteční již druhý ročník festivalu Whisky Live! Prague. Festivalu se tak jako v loňském roce zúčastní významní čeští distributoři a jejich značky.

Hlavní hvězdou festivalu bude bezpochyby Jim Murray, na slovo vzatý znalec, autor Jim Murray´s Whisky Bible. Jeho ročenka vychází od roku 2003 v nákladu přes tři sta tisíc výtisků a hodnotí více než 4 500 whisky z celého světa. V ročníku 2014 se objevuje 1 127 nových destilátů! Jim povede na festivalu v sobotu 27. 9. 2014 hned dva semináře. Na každém představí osm vzorků. Jejich seznam jako obvykle tají; součást hry, která mu vychází, kamkoliv dorazí.

Návštěvníci se však mohou těšit i na zajímavé příbuzné produkty, např. pivo Innis & Gunn., které vyrábí pivovar v Edinburghu a nechává ho ležet v dubových sudech, v nichž zrála whisky. Budete moci také ochutnat míchané koktejly Bagsy´s Baru, každý na jiné bázi: sladové skotské, bourbon whiskey, japonské, irské, například koktejl Whiskey Butter Sour je součástí nového menu, připravený k 20. výročí jeho existence.

K whisky tradičně patří také doutníky, voňavé tabáky a dýmky, atmosféru místa samozřejmě podtrhne hudební doprovod. Na výběr bude také mnoho zajímavých Masterclass, pod vedením významných znalců whisky. Jejich seznam naleznete na webových stránkách festivalu, kde si je také můžete rezervovat.

Vstupenky na akci

jsou k dostání v síti Ticketstream www.ticketstream.cz .

Cena vstupenek:

450 Kč na páteční festivalový večer 17.00 - 22.00
390 Kč na sobotní 4 hodinový festivalový blok (13.00 - 17.00 a 18.00 - 22.00)
1 550 Kč na Jim Murray Show začínající ve 12.30 a v 17.30 (vstupenka je zároveň platná i na probíhající festivalový blok)

V ceně vstupenky je vlastní originální sklenka na whisky Glencairn a festivalová brožurka na psaní degustačních poznámek. Ochutnávky whisky budou na místě ke koupi za festivalovou měnu a její násobky DRAM (1 Dram – 30 Kč).

Protože počet vstupenek na jednotlivé festivalové bloky je limitován, doporučujeme si vstupenky zakoupit v předstihu. Upozorňujeme, že cena vstupenek na místě bude dražší o 70 Kč.

Vstup od 18ti let!


Více informací o Whisky Live! Prague, včetně programu a vstupného, najdete na stránkách www.whiskyliveprague.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice