logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Žáci hudebního oboru, které uslyšíte na Vánočním koncertě 16. prosince, koncertují v Praze, mimo Prahu i v zahraničí – příkladem může být přátelská spolupráce s dánskou hudební školou v Bröndby, která trvá už od roku 1987.

Komorní smyčcový orchestr Fénix vznikl v roce 1984 a pracuje pod vedením Jitky Vaňourkové. Žáci se svou dirigentkou získali nejvyšší ocenění v ústředních kolech soutěží ZUŠ v roce 2003, 2006, 2009 a v roce 2012 dokonce ocenění pro absolutního vítěze celé soutěže. Jejich repertoár je široký, od Vivaldiho přes Janáčka až k současné hudbě.

Vznik dechového orchestru FeverBand se datuje do roku 2006. „Fever“ v názvu orchestru je podle oblíbené skladby Fever. Repertoár obsahuje nejen jazzové standardy, ale také různé úpravy filmové hudby či rockových a popových skladeb. Mezi úspěchy tohoto orchestru patří vítězství v celostátním kole soutěže ZUŠ v roce 2010, ale také živé natáčení v Karlínském studiu a Českého rozhlasu. Orchestr umělecky vedou Luděk Boura a Miroslav Bárta.

KvarKet je dívčí saxofonové kvarteto. V roce 2009 ho v ZUŠ Ilji Hurníka založil pedagog Miroslav Bárta. Od té doby hrál tento soubor na mnoha koncertech, v roce 2013 vyhrál celostátní kolo soutěže ZUŠ. K zajímavým zkušenostem patří i hraní pro českou herečku Zitu Kabátovou, účinkování v Divadle Járy Cimrmana nebo např. vystoupení v divadle Rokoko.

Lidový soubor Kolíček působí na ZUŠ Ilji Hurníka pod vedením Boženy Novotné od roku 1996. Své jméno dostal do vínku podle malé, ale velmi důležité části houslí - houslového kolíčku. Repertoár souboru tvoří převážně moravské a slovenské melodie, ale i skladby rumunského či maďarského folklóru. Kolíček se účastní celostátních folklórních přehlídek.
Smyčcový soubor slouží všem žákům, hrajícím na housle, violy a violoncella jako průprava před vstupem do Komorního smyčcového orchestru Fénix.

VÁNOČNÍ KONCERT Základní umělecké školy Ilji Hurníka se bude konat v prostoru historického Velkého sálu Novoměstské radnice dne 16. 12. 2014 od 18:30 hodin.

Vstupné dobrovolné


PROGRAM:

Vystoupí komorní smyčcový orchestr Fénix pod vedením dirigentky J. Vaňourkové, dechový orchestr Feverband pod vedením dirigentů M. Bárty a L. Boury. Rovněž vystoupí dívčí saxofonové kvarteto KvarKet a lidový soubor Kolíček. Představí se i sólisté ZUŠ.

Na programu budou skladby J. S. Bacha, J. Brahmse, F. Schuberta, filmové, swingové a populární melodie i lidové písně.


www.zusihurnika.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice