logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Setkání s Vittoriem Grigòlem, charismatickým italským tenoristou a s Gabrielem Renzim proběhne ve středu 29. dubna 2015 ve Velkém sále Novoměstské radnice od 17 hodin.

Na setkání s umělci jsou srdečně zváni všichni příznivci operního umění, dále studenti, pravidelní i příležitostní návštěvníci koncertů i ostatní zájemci o hudbu, operu, kulturní management nebo žurnalistiku.

Umělců se můžete ptát na všechno, co vás zajímá. Ale nezapomeňte – umělci budou vyprávět.
Pokud Vittoria budete chtít slyšet zpívat, zajistěte si vstupenku na koncert 2. 5. ve Smetanově síni!

Vstupné na akci:

200 Kč, studenti a důchodci 50 Kč

Rezervace míst:

an@nachtigallartists.cz, tel. 602 219 611 nebo 602 335 717.


Mnozí z nás si určitě pamatují projekty režiséra a producenta Andrey Andermanna: filmové opery v přímém přenosu z místa i času příběhu. Jeden z projektů, Verdiho Rigolettoz Mantovy v roce 2010, se pyšnil silným magnetem: Plácidem Domingem v titulní – barytonové – roli. Ale Vittorio Grigòlo jako Vévoda mantovský tehdy nikterak ve stínu Dominga nezůstal. Ještě v roce 2010 absolvoval jako Rytíř des Grieux v Massenetově Manon triumfální debut v londýnské Covent Garden a cesta na operní Olymp se otevřela – už za čtyři měsíce neméně slavně debutoval v Metropolitní opeře jako Rodolfo v Pucciniho Bohémě. Jeho Rodolfa z Met jsme mohli sledovat také v přímém přenosu 5. 4. 2014. V lednu 2015 přišel na řadu přenos Offenbachových Hoffmannových povídek ("Vittorio Grigòlo je jako Hoffmann zkrátka velkolepý…“, napsal mj. server bachtrack). Na pražském koncertě Vittoria doprovodí PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Gabriela Renziho, italského dirigenta, klavíristy a skladatele.


www.vittoriogrigolo.com/uk/home .

www.nachtigallartists.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice