logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Výstava Martiny Kritznerové zachycuje tanec věží Čech, Moravy a Evropy v odlescích na kapotách aut. Realita tak dostává nový rozměr, vzpřímené, nehnuté linky věží se vlní v tanečním pohybu, který vzniká interakcí fotografky a naleštěných kapot aut.

Galerie ve věži Novoměstské radnice
Otevřeno út - ne 10 - 18 hod

Vstupné

v souvislosti se vstupem na věž:
plné 50 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 120 Kč

Facebook: Fotoalbum Martiny K.

Martina Kritznerová

Martina Kritznerová, pražská rodačka, je všestranně múzická osobnost. Od dětských let se věnovala zpěvu (Bambini di Praga). Po absolvování Akademického gymnázia v Praze 1 studovala klasický zpěv na Pražské konzervatoři. Od roku 1992 je členkou Pražského filharmonického sboru, prestižního uměleckého souboru, se kterým vystupuje na předních tuzemských i zahraničních scénách, vedle světoznámých orchestrů i sólistů a pod vedením uznávaných i začínajících talentovaných dirigentů.
Vedle zpěvu se od mládí věnuje také fotografii a postupem času v tomto oboru začíná působit systematicky (2005). Od roku 2010 se vzdělává u fotografa Petra Moška (fotograf, kurátor, galerista). Martina Kritznerová rozvíjí mnoho fotografických témat. Mezi její priority patří především fotografování živé přírody a krajiny. Vedle těchto konkrétních témat také zachází do abstraktních poloh fotografie. Svět zachycený jejím objektivem je plný fantazie a hravosti a nabízí nový, překvapující pohled na zdánlivě všední věci okolo nás. Samostatně vystavuje od roku 2012 (Praha, Kutná Hora, Blatná)

Zrcadlení


Dlouhodobým tématem, které se stává, řečeno s nadsázkou, fotografčinou osobní vášní, jsou odlesky a zrcadlení. (2010)
Zrcadlení zachycuje odlesky architektury na kapotách automobilů nebo na skleněných průčelích protějších budov. Autorka používá různé lesklé části aut a budov, které jí odrazem umožňují ukázat zajímavá zakřivení a neobvyklé poetické linie budov.

nahoru


logo Novoměstská radnice