logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Během víkendu 26. a 27. září 2015 se na Novoměstské radnici v Praze již potřetí uskuteční festival vintage módy, Prague Vintage Fair.

Tento festival se od podobných akcí v zahraničí liší důrazem na propojení vintage módy se současným designem, ale také přesahem k typicky ženským tématům: „Nejde jen o neobvyklou oslavu uvědomělého přístupu k módě a kulturního odkazu našich předků, ale také o oslavu neidealizované ženy a jejího životního příběhu. Vintage móda je móda pro každou ženu a pro každý den, můžete se v ní vdávat, být hvězdou filmového festivalu, stejně jako jít na jednání, na nákup nebo na procházku s kočárkem. Právě to nás na fenoménu vintage baví ,“ říká organizátorka Tereza Schmoranz.

Oproti adventnímu minifestivalu inspirovanému literárním dílem Virginie Woolf, chystá se tentokrát, podobně jako v květnu 2014, velkolepá víkendová akce ovlivněná filmem Petera Greenawaye Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec. Téma ženy, která vzpomíná na podstatné okamžiky svého života skrze svůj šatník, bude vystřídáno temnějším tématem ženy, která touží po osvobození a dosahuje ho pouze během krátkých setkání s milencem, pro něž si obléká šaty vhodné pro rychlé vysvléknutí a obléknutí. Šaty určené pro lásku neboli Dress for Love se tu opět stávají symbolem, symbolem svobody. Pro Greenawayův film navrhl kolekci rychlo-svlékacích šatů Jean Paul Gaultier, pro Prague Vintage Fair navrhují šaty přední české návrhářky jako Ivana Follová, Zuzana Kubíčková, Daniela Pešková, Mirka Talavašková, Tereza Vu, Lada Vyvialová a další.

Kolekce Dress for Love (Šaty pro lásku) bude čítat více než desítku modelů a bude předvedena dne 26.9. 2015 v 18:00 na Novoměstské radnici v Praze jako hlavní bod programu festivalu Prague Vintage Fair. Modely budou po přehlídce nabídnuty ve veřejné dražbě a výtěžek z jejich prodeje bude poukázán nadaci ROSA, která již od roku 1993 pomáhá týraným ženám a jejich dětem.

Kromě módní přehlídky čeká návštěvníky festivalu obchodní dům s módou let 1920-1980 na způsob slavného londýnského obchodního domu Liberty, kde bude k dispozici široký kurátorský výběr vintage oděvů a doplňků v cenových relacích od 200 do 15 000 Korun za kus, bohatý přednáškový program, a prodejní prezentace šperkařů a výrobců, kteří navazují na tradici designu let 1920-1980.

Vstupné:


PVF Pas (zahrnuje neomezený vstup v sobotu i neděli a vstup na přehlídku) - v předprodeji 150 Kč, na místě 200 Kč

PVF Vstupenka (jednorázový vstup na výstavu a přístup na veškerý doprovodný program kromě přehlídky) - pouze na místě 100 Kč

PVF Pas VIP (VIP historická hodovní síň s občerstvením po celou dobu konání výstavy, místo k sezení na přehlídce) - v předprodeji i na místě 500 Kč

Předprodej od 15. 5. 2015 na goout.cz a na Novoměstské radnici v pokladně Neviditelné výstavy.

Otevírací doba:


SOBOTA 26. 9.: 11 - 20 h
NEDĚLE 27. 9.: 11 - 17 h

www.praguevintagefair.cz
www.praguevintagefair.com .
www.facebook.com/praguevintage .
autorka projektu Mgr. Tereza Schmoranz

***********************************************************************
Prague Vintage Fair is a world’s unique festival of vintage and sustainable fashion, which has established itself as a respectful fashion event presenting original historical clothes in the context of contemporary fashion trends and designer production.

Prague Vintage Fair III will be held on 26th and 27th September 2015 at the New Town Hall in the centre of Prague, just a few minutes’ walk from Wenceslas Square. A luxurious pop-up department store will open there to offer original fashion pieces from 1920s to 1980s.

The topic of this year’s festival is a dress as a symbol of a woman’s liberation.

As always, the crammed festival’s programme will climax in a fashion show presenting an exclusive designer collection, this time a collective work of seven of the most progressive Czech fashion designers.

Tickets available at goout.cz and at the cash desk of The Invisible Exhibition at the New Town Hall, Prague.

Opening time:


SATURDAY 26th September: 11 a. m. - 8 p. m.
SUNDAY 27th Semptember: 11 a. m. - 5 p. m.

nahoru


logo Novoměstská radnice