logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Historické úspěchy českého umění na světových výstavách Expo připomene 36. veletrh starožitností Antique. Ten se uskuteční ve dnech 19. - 22. listopadu v prostorách Novoměstské radnice v Praze. Pořadatelé z řad Asociace starožitníků ČR se za historií světových výstav rozhodli ohlédnout záměrně. Právě na podzim totiž vrcholí aktuální Expo v Miláně.

Asociace starožitníků pořádá veletrh starožitností Antique dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Od roku 2010 se veletrh koná na Karlově náměstí v prostorách Novoměstské radnice, kde se prezentuje na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky.
Veletrh Antique je tradičně jediným veletrhem v Česku, na němž své exponáty představují výhradně předem registrovaní a ověření vystavovatelé z řad českých starožitníků.

I když bude mít listopadový Antique své ústřední téma, na své si přijdou milovníci všech typů starožitností nejen z doby secese a Art Deco. Starožitníci nabídnou šperky, starožitné bytové doplňky, obrazy i starožitné zbraně. Díky svému termínu podzimní veletrh láká nejen sběratele, ale všechny, kdo si chtějí v předvánočním čase udělat radost nákupem starožitnosti pro sebe nebo své blízké.

OTEVÍRACÍ DOBA:

čtvrtek - sobota 19. - 22. listopadu 2015

ČT - SO 10 - 19 hod
NE 10 - 17 hod

VSTUPNÉ:

základní 100,- Kč, pro studenty a důchodce 80,- Kč.

Asociace starožitníků, z. s., sdružuje obchodníky se starožitnostmi a jejími členy se mohou stát také majitelé soukromých galerií, antikvariátů a uměleckých aukčních síní, soudní znalci či restaurátoři. Asociace usiluje o odborný rozvoj soukromého i veřejného sběratelství v České republice a profesionální podnikání v oblasti obchodu se starožitnostmi. Provozuje Rudolfinskou akademii, dvouleté rekvalifikační studium, které poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění.
Každý půlrok asociace pořádá prodejní veletrh Antique, na němž starožitníci představují veřejnosti nejzajímavější exponáty ze své nabídky. Asociace je členem Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly C.I.N.O.A.

Více informací na www.asociace.com .

nahoru


logo Novoměstská radnice