logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Orientační podzimní hra poprvé po nočních pražských věžích. Neobvyklé pohledy na Prahu, otázky z historie a spousta schodů v rámci další hry pro malé i velké, jako již tradičně - překvapení a netradičně pohled na Prahu při zapadajícím slunci.

START PROBĚHNE Z NÁDVOŘÍ NOVOMĚSTSKÉ RADNICE V 18 HODIN.


Registrace probíhá od 17:30 hodin!

STARTOVNÉ:

200 Kč
děti do 15 let 100 Kč
PŘIHLÁŠKY OD 10. 8. 2015 na webu prazske-veze.cz


KAM SE PODÍVÁTE?

"Vystoupáte schody Novoměstské radnice, zde vás čeká rozhlížecí úkol, architekturu Matyáše Rejska si prohlédnete na Prašné bráně. Cestou k Paláci Žofín se naučíte pojmenovat několik staroměstských věží.
Za samostatnou zmínku stojí prohlídka Paláce Žofín. Na ostrově pojmenovaném po manželce rakouského císaře stojí pravý architektonický skvost. Přivítá vás slavnostně nasvícený, bude možné nahlédnout do všech sálů a zákoutí, na ochozy a terasy a samozřejmě do Velkého Fibichova sálu s nádherným stropem a lustry svou krásou konkurujícími sousední Zlaté kapličce – Národnímu divadlu. I na Žofíně budete hledat věže přímo v Primátorském salonku.
Další pouť vás zavede na Staroměstskou mosteckou věž, věž snad nejkrásnější v Praze.
Pamatuje boj se Švédy, sloužila jako „věšák“ na hlavy českých pánů setnutých před Staroměstskou radnicí. Právě odtud je nejkrásnější pohled na Karlův most a Pražský hrad v záři zapadajícího slunce. Na druhé straně mostu soutěžící čeká Malostranská mostecká věž.
To už budete jen kousek od dalšího cíle večerního putování. Navštívíte jednu z věží Malostranské besedy na Malostranském náměstí. Samotná věž zde byla instalována teprve před několika lety. Původní Malostranská radnice zde však již stojí mnoho a mnoho století. Z věže je pak jedinečný výhled na poslední článeček večerního putování, Svatomikulášskou městskou zvonici. Na vrchol zvonice je třeba zdolat více než 300 schodů. Z vrcholové místnosti je pak vidět celá trasa večerní procházky Prahou."

Milan Horký, koordinátor

PODROBNÉ INFORMACE:


koordinátor akce - Milan Horký:
E-mail: prazske-veze@seznam.cz

www.prazske-veze.cz .

nahoru


logo Novoměstská radnice