logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Galerie Novoměstské radnice na Karlově náměstí se snaží profilovat jako galerie vystavující současnou českou malbu ambiciozních českých malířů ať už se jedná např. o Marii Blabolilovou nebo Aleše Růžičku. Výstava Romana Trabury Koberec patří mezi ně. Dnešní článek v časopisu Reflex považuji za nesmyslnou snahu vytvářet „aféru“ tam, kde není. Motivů na pozvánku (i na plakát) bylo více a po dohodě s kurátorkou výstavy PhDr. Lucií Šiklovou jsme se rozhodli pro čistý motiv koberce.
Za naprosto absurdní považuji vyjádření pana Gregora „Ředitel galerie sídlící na Novoměstské radnici se zřejmě polekal potenciálních reakcí svých nadřízených – radních Prahy 2“. A proti tomuto vyjádření se zcela důrazně ohrazuji.
Možná pan Gregor přenáší své zkušenosti do prostředí, o kterém nic neví. Jako kdyby ministerstvo kultury jako zřizovatel NG zasahovalo do výstavního programu Národní galerie. Za motivem čistého koberce si nicméně (spolu s kurátorkou výstavy) stojím.
Za spojením mezi zrušenou výstavou Karla Richtra a motivem pozvánky uskutečněné a běžící výstavy Romana Trabury, vidím jen snahu novináře Reflexu přiživit se na momentálně živém tématu.

Mgr. Albert Kubišta
Ředitel Novoměstské radnice

nahoru


logo Novoměstská radnice