logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Asociace starožitníků pořádá prodejní veletrh starožitností Antique dvakrát ročně – na jaře a na podzim. Od roku 2010 se veletrh koná na Karlově náměstí v prostorách Novoměstské radnice, kde se prezentuje na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky.
Veletrh Antique je tradičně jediným veletrhem v Česku, na němž své exponáty představují výhradně předem registrovaní a ověření vystavovatelé z řad českých starožitníků.

Letošní podzimní veletrh bude výjimečný tím, že Asociace si na něm připomene 25 let své existence.

 

OTEVÍRACÍ DOBA:

čtvrtek - neděle 24. - 27. listopadu 2016

ČT - SO 10 - 19 hod
NE 10 - 17 hod

 

VSTUPNÉ:

základní 100,- Kč, pro studenty a důchodce 80,- Kč.

Ve čtvrtek 24. 11. 2016 od 18 hodin proběhne v rámci veletrhu Antique také veřejná debata pořádaná Asociací starožitníků a Literárními novinami, v níž budou odborníci diskutovat nejen o úloze asociace a galeristů pro sběratele, ale také o trendech ve sběratelství, problematice falzifikátů a právních aspektech prodeje některých starožitností. 

 

K založení Asociace starožitníků došlo 23. září 1991 po roční práci desetičlenného přípravného výboru, jehož členem byl mimo jiné i dnešní úřadující prezident AS Ing. Jan Neumann. Jejími zakládajícími členy byli kunsthistorici, restaurátoři i znalci a obchodníci s uměním. Asociace vznikla jako organizace sdružující lidi se zájmem o starožitnosti s cílem kultivovat trh se starožitnostmi, poskytovat podporu profesionálním obchodníkům i milovníkům starožitností a také reprezentovat a hájit zájmy oboru.

Své cíle Asociace naplňuje mimo jiné připomínkováním legislativy, která se obchodu s uměním týká, provozováním Rudolfinské akademie, ojedinělého rekvalifikačního studia oboru starožitník, odbornou podporou čtyřletého maturitního studia oboru starožitník, členstvím v mezinárodní konfederaci obchodníků s uměním CINOA, kam byla ČR v roce 1996 přijata jako první stát postkomunistického bloku, a v neposlední řadě i osvětovými aktivitami vůči široké veřejnosti, z nichž nejvýznamnější je bezpochyby právě tradiční veletrh Antique. Ten si lade za cíl na jednom místě představit zájemcům o umění a starožitnosti reprezentativní průřez trhem a poskytnout jim tak základní orientaci v nabídce starožitností i v jejich cenách.

 Více informací na  www.asociace.com





nahoru


logo Novoměstská radnice