logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

 

 

Výstava fotografii je plodem spolupráce mezi National Geographic Česko, Italským velvyslanectvím v Praze a Fondazione Dolomiti UNESCO. Výstava 50 snímků Georga Tappeinera je poctou pro Dolomity.

50 fotografií doprovodí navštěvníka na jeho cestě skrze hluboká údolí a vrcholky hor. Fotografie mírných kopců a velkolepých horských masivů, zelených pastvin a modrých jezer ukazují mnoho tváří tohoto jedinečného pohoří...

Fotografie provázejí návštěvníka přes vrcholky hor a údolí, které v roce 2009 vložilo UNESCO na seznam Světového dědictví. Na snímcích, ze kterých prýští archaická síla, se mu také podařilo zvěčnit prchavý proud meteoritů, jehož blesky osvětlují monumentální stěny Dolomit.

 

Výstava se koná v Galerii ve věži Novoměstské radnice.

Otevřeno:

út - ne 10 - 18 hod

 mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza

Vstupné:

v souvislosti se vstupem na věž

plné 60 Kč

snížené 40 Kč

rodinné 130 Kč

 

Fotograf Tappeiner

Georg Tappeiner se narodil v Meranu, v roce 1964. Strávil 10 let v Londýně, kde pracoval jako reklamní fotograf, a v současné době žije v Miláně. Od roku 2005 zkoumá Dolomity, a snaží se zachytit kouzelnou přírodní podívanou, kterou nabízí hory, jež jsou součástí Světového dědictví. Jeho fotografie byly publikované v mnoha časopisech, mezi kterými byla například italská edice „Geo“ a německá edice „National Geographic“. Již několik let je patronem Fondazione Dolomiti UNESCO.

 

Více informací:

www.dolomitiunesco.info

press@dolomitiunesco.info

 

Twitter: @DolomitesUNESCO

Facebook: DolomitesUNESCO

Instagram: #DolomitesUNESCO

 

nahoru


logo Novoměstská radnice