logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Pražané i návštěvníci metropole si již zvykli, že v průběhu letních měsíců potkávají na svých cestách Prahou sochy originálně doplňující a oživující rušná místa v centru, v malebných zákoutích i prostory mimo hlavní tepny města. Nejinak tomu bude i letos díky třetímu ročníku sochařského festivalu SCULPTURE LINE, který začíná 1. června a potrvá do konce září 2017.

Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky bude také Novoměstské radnice, kde bude instalováno dílo nestora českého sochařství Olbrama Zoubka - Rektor a dále Euforie od sochařky Veroniky Psotkové.

 

Otevírací doba:

denně od 8 do 24 hodin v souvislosti s přístupem do nádvoří Novoměstské radnice

Prohlídka zdarma

 

Festival SCULPTURE LINE, představuje sochy různých forem a stylů a výtvarné objekty předních domácích i zahraničních tvůrců „pod širým 
nebem“ v Praze.

Sculpture Line je dlouhodobým konceptem, který má za cíl stát se novou tradicí. Zveme vás do ulic. Pojďte ven, vydejte se na cestu „sochařskou linkou“ a užijte si tuto unikátní letní výstavu.

www.sculptureline.cz

 

Tvorba Veroniky Psotkové je založena na principech realistického figurálního sochařství. Její sochy odkazují jak na klasickou, tak současnou figurální tvorbu se silným vlivem popkultury. Témata jako estetika a autokorekce lidského těla stejně jako proměna kontextů a vzájemná komunikace soch v samotné instalaci patří k jejím stěžejním. Netradiční prostorové instalace stylizovaných drátěných figur pak tvoří paralelní linii a současně hmotový protipól k její realistické sochařské práci. Je absolventkou ateliéru sochařství Michala Gabriela (MgA., 2009) na FaVU VUT v Brně.

www.veronikapsotkova.net

 

Olbram Zoubek studoval VŠUP v Praze (1942-1945). Stal se členem skupiny Trasa (od 1959) a Nové skupiny (zakládající člen 1987), v roce 1991 členem Umělecké besedy. Ve velmi rozsáhlém díle se zaměřuje zejména na plastiku - cement, cín, bronz. Rád svá díla polychromuje nebo zlatí. Za zvláštní zmínku stojí posmrtná maska Jana Palacha, Pomník obětem komunismu na pražském Petříně nebo hrobka rodiny Havlových.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Olbram_Zoubek

 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice