logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Další podzimní hra pro jednotlivce, skupiny, rodiny – pro malé i velké, nové otázky z historie a jak jinak – mnoho schodů a nových pohledů na Prahu. 

Hra je určena pro veřejnost, rodiče i děti, babičky i studenty. Stačí utvořit družstvo v libovolném počtu hráčů.


Ve hře jde především o to strávit příjemný den, poznat pražské věže, poučit se, až posledním kriteriem je čas. Ten si měří každý sám...nemusíte obejít všechno. Na startu každý obdrží herní plán – mapu, úkoly a průkaz opravňující ke vstupům na věže. Ke každé věži se váže historicko - dobrodružný nebo pozorovací úkol. Soutěžící se pohybují po svých, MHD, na kole, jednotlivě i ve skupinách. Na startu vymyslete strategii, věže obcházíte v libovolném pořadí podle mapy s vyznačenými stanovišti.

Na místech označených v mapě modrým kolečkem se při vstupu prokazujete startovním průkazem, slouží jako vstupenka. Na stanovištích plníte jednoduché úkoly, průchod si kleštičkami nebo razítkem objektu potvrdíte do startovního průkazu. V cíli nebo na internetu si každý tým vyhodnotí svou úspěšnost.

Nahoru na věže se bude stoupat na Novoměstskou radnici, na Jindřišskou věž, na Prašnou bránu, na mostecké věže Karlova mostu, na Svatomikulášskou městskou zvonici a na Petrskou věž. Naopak do sklepení se podíváte do věžového domu U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí, právě v tomto domě se údajně narodil Karel IV.

V centru města navštívíte v rámci hry i historickou budovu Národního divadla. Od hlavního vchodu vystoupáte po sametovém koberci 130 schodů na vyhlídkovou terasu až k trigám a kamenným sochám. Odtud je jedinečná vyhlídka na Pražský hrad a Vltavu. Národní divadlo bude otevřeno pro účastníky hry od 14 hod. do 17 hod.

START PROBĚHNE Z NÁDVOŘÍ NOVOMĚSTSKÉ RADNICE V 10:30 HODIN.

Cílová věž je tradičně na Novoměstské radnici. Pro nejlepší bude v cíli připravena zlatá kostička.


Přihlášky a podrobnosti na webu www.prazske-veze.cz

STARTOVNÉ: 
Startovné 250 Kč dospělý, 150 Kč dítě, student.
Dohlášky na startu při prezentaci 300 Kč dospělý, 200 Kč dítě.

Vstupy na věže zdarma v rámci startovného.

PODROBNÉ INFORMACE:
www.prazske-veze.cz
koordinátor akce - Milan Horký:
E-mail: prazske-veze@seznam.cz

 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice