logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Ve středu 13. prosince se koná od 16:30 hodin v Galerii KOMENTOVANÁ PROHLÍDKA výstavy, kterou návštěvníky provede její kurátor, David Bartoň.

 

Výstava díla výtvarníka z Českomoravské vysočiny - Radňovic, Jana Svobody, se koná v Galerii v přízemí Novoměstské radnice od pátku 1. prosince do neděle 31. prosince 2017.

Její název je SVOBODA / Zpráva o dnešku.

Kurátor výstavy: David Bartoň

 

OTEVÍRACÍ DOBA:

otevřeno út - ne 10 - 18 hodin

mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza

 

Během vánočních svátků a na Silvestra je Galerie v přízemí zavřena.

 

VSTUPNÉ:

plné 50 Kč

snížené 20 Kč

rodinné 100 Kč

 

www.malirsvoboda.cz

 

Jan Svoboda

Narozen v roce 1957 v Novém Městě na Moravě. Studium na Stavební fakultě VUT Brno dokončeno v roce 1981. V letech 1982 až 1990 práce v projekčních ústavech v Brně.

Od roku 1990 do současnosti ve svobodném povolání jako výtvarník. Výtvarnou tvorbou se zabývá od počátku osmdesátých let nejprve při zaměstnání, od roku 1990 již naplno.

Hlavním oborem je malba (olej a akryl na plátně), příležitostně se věnuje sochám, kresbě či nábytkovým solitérům. Motivy obrazů byly řadu let figury, předměty a symboly pojímané ve zkratce, archetypálně, s humorem. Kolem roku 2010 nastal ústup od konkrétních objektů ke geometrickým tvarům, čárám, bodům a křivkám. Dnes v jeho tvorbě dominují horizonty a barevné plochy. Jan Svoboda nemá výtvarné vzdělání a není nikde organizován.

Na svém kontě má více než 130 samostatných výstav a několik společných (především s Rostislavem Pospíšilem, Jindřichem Štreitem či se synem Ondřejem Svobodou).

Ženatý, tři, dnes již dospělé děti. Žije a pracuje na Českomoravské vysočině v Radňovicích.

 

nahoru


logo Novoměstská radnice