logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Výstava děl z komiksové soutěže Bohouš a Dáša mění svět, na níž budou k vidění nejlepší letošní výtvory žáků a studentů, kteří se do soutěže zapojí. Přijďte se podívat, jak si žáci poradí s letošním tématem soutěže, které zní „SOUTĚŽ NEBO SPOLUPRÁCE?“ Soutěž už posedmé pořádá Vzdělávací program Varianty společnosti Člověk v tísni, o. p .s.

Žáci se pokusili ztvárnit, jak mohou lidé spolupracovat ve škole, v komunitě nebo při řešení problémů a výzev současného světa. V komiksech se zamýšlí nad tím, co je třeba, abychom mohli spolupracovat. Dokážeme měnit svět sami nebo společně s ostatními? Kdy je vhodné jít si sám za svým cílem a kdy se vyplatí dojít k řešení společně? Kdo všechno může přispět k řešení problémů současného světa v místě, kde žijeme?

Vernisáž výstavy je přístupná široké veřejnosti a koná se ve středu 15. 11. 2017 od 13 hodin v Galerii ve věži Novoměstské radnice.

Ve 13 hod proběhne slavnostní otevření výstavy a vyhlášení výsledků soutěže. Ceny vítězům předá člen odborné poroty soutěže, český malíř a komiksový kreslíř, Karel Jerie.

Od 14 do 16 hod proběhne kreativní workshop pro autory vítězných komiksů a další účastníky komiksové soutěže s českou výtvarnicí vystupující pod přezdívkou Toybox. Účast na workshopu je nutné předem potvrdit na adrese soutez.varianty@clovekvtisni.cz. Vstup zdarma. Další informace o soutěži Bohouš a Dáša mění svět najdete zde: www.varianty.cz/soutez

 

Výstava bude k vidění od 16. do 30. 11. v Galerii ve Věži Novoměstské radnice.

OTEVÍRACÍ DOBA VÝSTAVY:

 út – ne 10 – 18 hod

Polední pauza: 30 minut mezi 12. - 13. hodinou

24. 11. 2017 je otevřeno pouze do 16 hodin: http://www.nrpraha.cz/aktuality/49/radnicni-vez-bude-24-11-2017-otevrena-pouze-do-16-hodin/

VSTUPNÉ:

viz věž - plné 60 Kč, zlevněné /snížené a skupinové/ 40 Kč, rodinné 130 Kč

 

Komiksová soutěž je podpořena z prostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

nahoru


logo Novoměstská radnice