logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Shalosh (Izrael) je jazzová kapela, která se chová jako rocková kapela, nebo chcete-li rocková kapela, která hraje jazz. Záleží na tom, jak to chcete slyšet. Jejich hudba je syrová, akustická, progresivní, která je nad jakýmkoli pravidlem stylu nebo definice.

Gadi Stern - piano / David Michaeli - kontrabas / Matan Assayag -  bicí

Koncert pořádá P&J Music, s. r. o., je součástí koncertní série Jazz Meats World.

 

Začátek koncertu:

 20:00 hod / Velký sál  Novoměstské radnice 

 

Vstupné:

jednotné 300 Kč

Vstupenky na www.pjmusic-eshop.cz

Možnost zakoupení přes adresu objednavk@jmw.cz

Podrobné informace na www.jmw.cz

 

Navzdory klasickému formátu Jazz Tria (klavír, kontrabas a bubny), v jazzu hlubokému zakořenění členů skupiny a díky improvizaci, hudba Shalosh přechází přes žánry jako je rock, klasika, elektronika, africká hudba i hudba středního východu. 

Příběh kapely začíná v Jeruzalémě, když Matan Assayag a Gadi Stern studovali ve stejné třídě na střední škole. Oba kamarádi vytvořili společně skupinu Jerusalem Enoma Elish.  Kapela se dostala na vrchol, když hráli na festivalu Jazz Red Sea v roce 2008, poté se skupina rozpadla a členové se rozptýlili po celém světě.

V letech 2008 až 2014 provozovali Asayag a Stern transatlantické hudební partnerství v návaznosti na Gadiho rezidenci v New Yorku a propojili se s tamní jazzovou scénou. 

Začátkem roku 2014 se rozhodli vytvořit Shalosh jako skupinu "na full time". Pianista Gadi Stern, kontrabasista Daniel Benhorin a bubeník Matan Assayag. Daniela Benhorina pak nahradil David Michaeli. 

Záhy poté vydali debutové album "The Bell Garden", o které byl velký zájem obzvláště v evropských zemích. Bylo označeno tiskem v Izraeli i v zahraničí jako jedno z nejlepších debutových alb roku.  Hrálo se tisíckrát na různých internetových sítích, v rádiích v Izraeli, Brazílii, Anglii, Polsku, Německu, Rakousku a USA, kopie byly prodávány v Japonsku, Evropě a USA.

Současně skupina vystoupila v mnoha zemích Evropy a v Turecku. Za 2 roky činnosti se kapele podařilo odehrát více než 250 koncertů.

V lednu 2017 skupina vydala své druhé album.  Vyšlo ve známém francouzském labelu "Jazz Family" a v německém labelu "Contemplate Records". Bylo mimořádným úspěchem a bylo jedním z alb tohoto roku oceněných kritiky v řadě významných evropských jazzových časopisů. Také bylo označeno za mistrovské dílo významnou rozhlasovou stanicí v Japonsku (Unmagi Takoya).  Po jeho vydání absolvovali  Shalosh turné po Japonsku, Koreji a celé Evropě.

V roce 2018 skupina plánuje vydat jedno živé a jedno studiové album. 

Kapela si sama stanovila za cíl vytvořit hudbu, která je přístupná i sofistikovaná.  Je zvláštní tím, že je vedena třemi členy souboru, kteří se navzájem inspirují, všechny tři nástroje hrají hlavní roli. "Hudba Shalosh pochází z emocionálního místa a mění se na syrový emocionální prostor ve studené městské džungli.  Jejich úspěch tkví v umění vytvořit přátelskou a otevřenou atmosféru, kdykoli začnou hrát."

 http://www.pjmusic-eshop.cz/koncerty/shalosh/

 

 

 

 

 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice