logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Asociace starožitníků pořádá veletrh starožitností Antique dvakrát ročně – na jaře a na podzim.

Od roku 2010 se veletrh koná na Karlově náměstí v prostorách Novoměstské radnice, kde se prezentuje na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky.

Téma veletrhu tentokrát zní "Umění mladé republiky" a odkazuje k oslavám století, jež letos uplyne od vzniku Československa. Vystavovatelé se tak ve svých expozicích zaměří především na oblíbené styly 20. let 20. století a na mezinárodní úspěchy tehdejších československých umělců.

Jednou z nejpozoruhodnějších expozic nadcházejícího veletrhu starožitností Antique bude unikátní kolekce secesní keramiky firmy Wranitzky z Vranovské Vsi, kterou na veletrhu představí sběratel Jiří Hořava:
„Jedná o secesní keramiku, která je výtvarnými kvalitami plně srovnatelná s produkcí známých a ceněných výrobců té doby a patří jistě mezi nejzajímavější u nás. Firma Wranitzky existovala přes půl století a vyvážela svou produkci do Evropy, USA i na Blízký východ. Přesto je u nás dodnes prakticky neznámá a o její produkci téměř nikdo nic neví...“ 

Jedna z místností v prvním patře Novoměstské radnice, kde veletrh probíhá, se tak zaplní ukázkami dobového nábytku – například ikonickými židlemi „thonetkami“, křesílky a stolky, chybět nebude Art Deco skleník ani doplňky, jako jsou stojan na květiny, lampy, ale i dobová umělecká díla – obrazy, porcelán. Atmosféru první republiky dotvoří dobové filmové záběry a dobové šaty, například takzvané „charlestonky“ s typickým Art Deco vzorem z roku 1926 nebo večerní i denní šaty z třicátých let.

 

OTEVÍRACÍ DOBA:ČT - SO 10 - 19 hod
NE 10 - 17 hod

 

VSTUPNÉ:


základní 100,- Kč, pro studenty a důchodce 80,- Kč.


Asociace starožitníků, z. s., sdružuje obchodníky se starožitnostmi a jejími členy se mohou stát také majitelé soukromých galerií, antikvariátů a uměleckých aukčních síní, soudní znalci či restaurátoři. Asociace usiluje o odborný rozvoj soukromého i veřejného sběratelství v České republice a profesionální podnikání v oblasti obchodu se starožitnostmi. Provozuje Rudolfinskou akademii, dvouleté rekvalifikační studium, které poskytuje komplexní vzdělání v oblasti dějin umění a užitého umění.


Každý půlrok asociace pořádá prodejní veletrh Antique, na němž starožitníci představují veřejnosti nejzajímavější exponáty ze své nabídky. Asociace je členem Mezinárodní konfederace obchodníků s uměleckými díly C.I.N.O.A.

Více informací na  www.asociace.com 

nahoru


logo Novoměstská radnice