logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

V. ročník velkovýstavy fotografií Fotoklubu PCW a dalších fotoklubů a fotografických uskupení z celé ČR.  K vidění bude díky tomu opět neobvyklá kolekce fotografií různých žánrů a směrů.

Výstavy se účastní:

Fotoklub PCW, Fotoklub Balvan Jablonec, P Art +, FAUN, Fotoklub Rokycany, F99 Ústí nad Labem a přátelé Jiří Zágner, Martina Sudová, Marie Maryen Němcová, Jan Prokopius, Michal Král, Eva Staňková.

 

Galerie ve věži

OTEVÍRACÍ DOBA:

POUZE po předchozí telefonické dohodě s panem M. Bártou 725 161 939 bude možné od neděle 4. 3. do neděle 18. 3. mezi 10 - 18 hod výstavu shlédnout.

Vstup zdarma

 

I letos, od roku 2014 již popáté, se v prostorách Novoměstské radnice v Praze uskuteční jedinečná výstava fotografií. Tato výstava je specifická nejen účastí autorů z šesti fotoklubů z celé České republiky včetně několika dalších pozvaných fotografů, ale především představenou rozmanitostí fotografických žánrů. K vidění budou fotografie hudební, abstraktní, krajinářské, reportážní a dokumentární, ale také fotografiky a koláže a spousty další nevšedních snímků z tvorby velmi rozdílných autorů.

Nápad na uspořádání takové výstavy vznikl v roce 2013, jeho první ročník se pak na Novoměstské radnici konal v březnu 2014. Snahou bylo uspořádat výstavu fotografií na prestižním místě a tu spojit s vernisáží, na které by došlo k setkání členů spřátelených fotoklubů a dalších fotografů, kteří se v běžném životě potkávají buď odděleně v rámci fotoklubové činnosti nebo jen virtuálně prostřednictvím webových galerií a soutěží. V historii tato možnost poznat se osobně v nejednom případě vedla k životním láskám, přátelstvím a báječným vztahům.

Po vzájemných jednáních se podařilo domluvit konání této akce s vedením Novoměstské radnice v Praze. Výstavní prostor, konkrétně místnosti její historické věže, který byl fotoklubu vedením NR poskytnut, je poměrně obsáhlý a členitý. Ve třech patrech věže a přiléhajících místnostech je k dispozici plocha, která nejen, že pojme spousty fotografií, ale díky historickému rázu interiéru poskytuje fotografiím reprezentativní výstavní plochy.

Již od prvního ročníku se akce setkává s velmi kladnými ohlasy nejen fotografické, ale i laické veřejnosti. Tyto ohlasy v mnohém dokonce předčily očekávání pořadatelů. Z původně plánovaného a dohodnutého jednoho výstavního dne je výstava pravidelně k vidění po dobu dvou týdnů a zájem o její zhlédnutí je veliký.

Fotoklubu PCW je velkou ctí, že i v letošním roce může tuto výstavu na Novoměstské radnici realizovat. Nejen, že se jedná o jubilejní pátý ročník, ale Fotoklub PCW v letošním roce slaví také 10 let od svého založení. Výstavy, která se uskuteční ve dnech 5. – 18. března 2018 se kromě pořádajícího Fotoklubu PCW představí Fotoklub Balvan z Jablonce nad Nisou, Fotoklub Rokycany, fotografické sdružení FAUN z Prahy, Fotoklub F99 z Ústí nad Labem, uskupení P Art+ sdružující fotografy napříč Českou republikou, a také další hosté Fotoklubu PCW – paní Martina Sudová, Marie Maryen Němcová, Eva Staňková, pánové Jiří Zágner, Jan Prokopius a Michal Král. Vernisáže se dále zúčastní pozvaní hosté a přátelé z řad uživatelů fotografických webových galerií.

O Fotoklubu PCW

Fotoklub PCW je volné společenství fotografů, které spojuje vidění světa prostřednictvím hledáčku fotoaparátu. Jeho kořeny sahají do roku 2008. Výsledky fotografické práce členů fotoklubu bývají k vidění nejen na společných výstavách, kde jsou prezentovány na velkoformátových fotografiích, ale i v samostatných projektech jednotlivých členů.

V roce 2011 se Fotoklub PCW stal fotoklubem roku v soutěži Fotograf roku. Od roku 2012 je stálým členem Mapového okruhu Český ráj. V letech 2014 a 2015, tedy 53. a 54. ročník této prestižní fotografické soutěže fotoklubů, Fotoklub PCW dokonce vyhrál.

http://www.fotoklubpcw.cz/start.php

https://www.facebook.com/Fotoklub-PCW-184177368330897/?fref=ts

nahoru


logo Novoměstská radnice