logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Letošní již osmý ročník oblíbeného hudebního festivalu Novofest.

Vzhledem k plánované rozsáhlé letní rekonstrukci tradičního místa konání Novofestu - Velkého sálu Novoměstské radnice - bude letošní program festivalu rozprostřen od pozdního léta do podzimních měsíců.

I při menším počtu koncertů bude program Novofestu 2018 hájit svoje tradiční dramaturgické zaměření a špičkovou uměleckou kvalitu. Festival tentokrát nabídne koncerty věnované jazzovým vlivům v tvorbě českých skladatelů. Jednou z nejvýraznějších skladatelských osobností minulého století v tomto směru byl bezesporu Jaroslav Ježek a právě jeho jméno a tvorba bude jakousi propojující linkou všech festivalových koncertů. Jeho skladby nebo jím inspirovaná díla uslyší posluchači koncertů v několika různých kontextech.

I letos přijali pozvání k účinkování na festivalu špičkoví čeští umělci – České smyčcové duo, charismatická mezzosopranistka Edita Adlerová, vynikající umělci „z jedné rodiny“: flétnista Vladimír Petr a violoncellista Václav Petr, mimořádně nadaný klavírista a fenomenální improvizátor Michal Šupák, držitel tří cen Anděl a ocenění Pianista roku 2014.

Vstupné:

plné 300 Kč
sleva 50% - studenti, senioři a držitelé ZTP/P

Rezervace vstupenek: info@novofest.cz , tel. +420 271 737 359, +420 606 618 396, fax +420 271 737 359.

Večerní pokladna otevřena od 18:45 h před Velkým sálem Novoměstské radnice.

Místo konání: Velký sál Novoměstské radnice

KONCERTY ZAČÍNAJÍ v 19:30 h

 

PROGRAM FESTIVALU:

TERMÍNY KONCERTŮ: 

úterý 28. 8. 2018 / Zahajovací koncert: České smyčcové duo

Manželé Lucie Hůlová Sedláková (housle) a Martin Sedlák (violoncello) umělecky spolupracují již od studentských let - v Českém smyčcovém duu, Kinsky trio Prague a v dalších projektech. Účinkovali mj. v komorní opeře "Zítra se bude" o procesu s Miladou Horákovou, jejíž postavu ztvárnila publiku Novofestu dobře známá Soňa Červená. Letošní festival zahájí jako České smyčcové duo skladbami M. Ravela, K. Stamitze, B. Martinů a méně známých autorů R. Glièra a J. Fialy. Nebude chybět ani Jaroslav Ježek.
Program koncertu 28. 8. 2018: Stamitz, Ravel, Glière, Fiala, Martinů, Ježek
České smyčcové duo: Lucie Hůlová Sedláková – housle, Martin Sedlák – violoncello

středa 26. 9. 2018 / Edita Adlerová a Osvobozené divadlo 
 
Česká literární, hudební, výtvarná i divadelní tvorba meziválečného období se nesmazatelně zapsala do našich kulturních dějin a dodnes významně ovlivňuje každou novou generaci. Osvobozené divadlo a jeho odkaz bezpochyby náleží k nejvýznamnějším fenoménům naší kulturní minulosti i současnosti. Slavné písně autorské trojice V+W+J zazní v podání světoznámé mezzosopranistky Edity Adlerové a klavíristky Vlaďky Křenkové.
Program koncertu 26. 9. 2018: Písně Osvobozeného divadla
Edita Adlerová – mezzosoprán, Vlaďka Křenková – klavír

úterý 9. 10. 2018 / Vladimír Petr a Václav Petr - otec a syn 
 
Flétnista Vladimír Petr, dlouholetý člen orchestru Národního divadla, pedagog a vyhledávaný komorní hráč vystoupí na druhém festivalovém koncertě společně se svým synem Václavem Petrem, vynikajícím sólistou, komorním hráčem a koncertním mistrem skupiny violoncell České filharmonie (koncertním mistrem se stal v pouhých 24 letech jako historicky nejmladší koncertní mistr České filharmonie). Otec a syn zahrají sólové skladby i společně, na klavír je doprovodí nadějná mladá klavíristka Alena Grešlová. Kromě originálního repertoáru zazní i transkripce skladeb Jaroslava Ježka, které snad přímo vybízejí ke společnému muzicírování v rodině…
Program koncertu 9. 10. 2018: Vivaldi, von Weber, Martinů, Ježek
Vladimír Petr – flétna, Václav Petr – violoncello, Alena Grešlová – klavír

čtvrtek 8. 11. 2018 / Mimořádný koncert pro abonenty festivalu: Dvořákovo klavírní kvarteto

Program koncertu: Hudba Antonína Dvořáka a představení nové nahrávky kvarteta

úterý 4. 12. 2018 / Jaroslav Ježek a Michal Šupák 
 

Známý všestranný klavírista, skladatel, improvizátor a držitel ocenění Pianista roku 2014 vystoupí na Novofestu s programem zaměřeným na českou klavírní tvorbu 20. a 21. století ovlivněnou jazzem. Nebudou chybět také méně známé klavírní skladby Jaroslava Ježka ze sféry vážné hudby a skoro již legendární improvizace Michala Šupáka. Koncert bude obohacen besedou o Tmavomodrém pokoji Jaroslava Ježka.
Program koncertu 4. 12. 2018: Ježek, Šupák + TBA
Michal Šupák – klavír
 

www.novofest.cz

 

 

 

nahoru


logo Novoměstská radnice