logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

10. prosince 2018 vystoupí ve Velkém sále Novoměstské radnice basbarytonista Boris Prýgl se svými hosty:

Anaïs Mejías (soprán)

Natalia Kutateladze (mezzosoprán)

Long Long (tenor)

 

Začátek koncertu: 19:00 hod

Vstupné: VIP sezení 600 Kč, nečíslované sezení 400 Kč, k stání 200 Kč

Předprodej vstupenek: https://www.nachtigallartists.cz/eshop/boris-prygl-a-jeho-hoste-novomestska-radnice-praha-1066323

 

Basbarytonista Boris Prýgl je od sezony 2017/18 členem Operního studia Bavorské státní opery v Mnichově. Na svůj koncert v Novoměstské radnici pozval talentované mladé pěvce, své kolegy z této významné mnichovské operní instituce. Boris Prýgl má na svém kontě několik vítězství v pěveckých soutěžích včetně titulu absolutního vítěze Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech v roce 2015 nebo 2. místa v Mezinárodní soutěži Ferruccia Tagliaviniho v Rakousku. První jevištní zkušenosti získává jako hostující sólista Slovenského národního divadla v Bratislavě nebo v Národním divadle Brno (role vychovatele v české premiéře Rossiniho opery Hrabě Ory).  

Sopranistka Anaïs Mejías z Portorika bude od sezony 2018/19 členkou Operního studia Bavorské státní opery. Je laureátkou prestižního projektu Metropolitan Opera House Council Audition a finalistkou Mezinárodní soutěže Francisca Viñase. V březnu 2018 se představila v newyorské Carnegie Hall v provedení Nelson Messe Josepha Haydna.

Gruzínská mezzosopranistka Natalia Kutateladze absolvovala Juilliard School v New Yorku. I ona se úspěšně představila na Metropolitan Opera House Council Audition a také na Internationale Meistersinger Akademie v New Yorku. Od sezony 2018/19 bude členkou Operního studia Bavorské státní opery.

Čínský tenorista Long Long absolvoval Vysokou hudební školu v Šanghaji a University Opera Research Institute v Pekingu. V roce 2016 získal první cenu v mezinárodní soutěži Grand Prix de l’Opéra v Bukurešti a byl následně pozván k vystoupení na festivale Maggio Musicale Fiorentino. Je rovněž laureátem soutěže Giovani Voci Verdiane. Od sezony 2017/18 je členem Operního studia Bavorské státní opery.

Mladé pěvce doprovodí na klavír Alessandro Stefanelli z Itálie, který byl v sezoně 2016/17 korepetitorem programu pro mladé umělce v Římské opeře. Působil v operních domech v Neapoli, Parmě, Veroně, Innsbrucku a Vídni, od sezony 2017/18 je pianistou Operního studia Bavorské státní opery.

https://www.nachtigallartists.cz/eshop/boris-prygl-a-jeho-hoste-novomestska-radnice-praha-1066323 

» www.nachtigallartists.cz/umelci/boris-prygl 





nahoru


logo Novoměstská radnice