logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Výstava Světlo mého života 2019 představuje svět tak, jak jej vidí malí pacienti z Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. Originální fotografie od dětí z nemocnice, i dětí po léčbě, budou vystaveny od 25. června do 21. července na Novoměstské radnici Prahy 2.

Představením prací pro veřejnost vrcholí tradičně celoroční fotografický projekt, který je součástí herně-terapeutického programu DOBRO, pořádaného od roku 1999 obecně prospěšnou společností KID ve FN Motol. Vážně nemocné děti z celé České republiky v jeho rámci fotografují jak na hemato-onkologické klinice, tak i na svých výpravách domů či do přírody.

Projekt Světlo mého života byl v roce 2004 oceněn na Světovém kongresu dětských onkologů v Oslu jako vynikající způsob komunikace nemocných dětí s lékaři, rodinou i veřejností. Záštitu nad projektem Světlo mého života má profesor Jindřich Štreit, jeden z našich nejlepších fotografů a pedagogů. Součástí výstavy je i projekt Světýlko, který je nadační podporou zvláště talentovaného dítěte.

Partnerem projektu je TEVA Pharmaceuticals a Novoměstská radnice, Generálním partnerem projektu DOBRO je společnost Goodyear.

 

OTEVŘENO:

út - ne 10 - 18 hodin

mezi 12. - 13. hod 30 minut polední pauza

Vstupné: 

v souvislosti se vstupem na věž:

plné 60 Kč
snížené 40 Kč
rodinné 130 Kč

nahoru


logo Novoměstská radnice