logo Novoměstská radnice facebook
logo Novoměstská radnice facebook

Program

Jednou ze zajímavých zastávek sochařské linky 5. ročníku mezinárodního sochařského festivalu je nádvoří Novoměstské radnice.

Festival proběhne v Praze od 6. 6. do 30. 9. 2019.

Na nádvoří radnice bude nainstalováno dílo uznávaného sochaře Stefana Milkova

 

Otevírací doba:

denně od 8 do 24 hodin v souvislosti s přístupem do nádvoří Novoměstské radnice

PROHLÍDKA ZDARMA

Sochu je možno si prohlédnout již během Pražské muzejní noci dne 8. června 2019.

 

Stefan Milkov – Strážce

 "Socha Strážce vznikla původně jako komorní plastika. Vzhledem k jejímu vhodnému tvarosloví a tématu jsem  se ji rozhodl minulý rok převést do monumentálního měřítka.

Co dodat k samotné plastice? Osobně to cítím tak,že časy jsou neklidné, někdy až bouřlivé a svět se mění spíše k horšímu. Mimo jiné asi potřebujeme i Strážce, silného strážce. Možná přijde i čas povolat Blanické rytíře.”

 SM

 

Stefan Milkov (nar. 1955)

Rodák z Bohumína vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Uherském Hradišti a následně studoval v ateliéru Sochařství na Vysoká škole uměleckoprůmyslové v Praze. Mezi léty 1987 až 1991 byl členem skupiny Tvrdohlaví. V současné době žije a pracuje v Praze.

http://stefanmilkov.com/new/

 

SCULPTURE LINE 2019

Sculpture Line pokračuje v tradici toho nejlepšího z minulých ročníků této mezinárodní a mezistátní přehlídky soch. Několik desítek instalací bude k vidění v řadě českých a moravských měst od Prahy a  Plzně, přes Pardubice až po Ostravu či Olomouc.  Veřejnost se může těšit na díla renomovaných českých i zahraničních sochařů, jako jsou například Michal Gabriel, Kurt Gebauer, Stefan Milkov, Lukáš Rais nebo Jaroslav Róna.

www.sculptureline.cz

 

SCULPTURE LINE V ČÍSLECH: 5 ročníků - 3 státy - 14 měst - 48 umělců - 137 instalací

 

nahoru


logo Novoměstská radnice